Говорити про власний педагогічний досвід як керівника гуртка (тобто дитячого об'єднання за інтересами ) можна за наявності цілого ряду факторів. Деякими з них можуть бути наступні:
1. Наявність чітко сформованого дитячого колективу, в якому діти не тільки працюють, але і знаходять однодумців в справжньому розумінні цього слова, друзів, спілкуються в неформальній атмосфері, шукають і знаходять те, чого їм не вистачає у товаристві ровесників поза межами гуртка.
2. Наявність певних результатів та досягнень роботи гуртка (участь в обласних, регіональних та всеукраїнських оглядах, конкурсах, фестивалях, виставках технічної творчості та декоративно – ужиткового мистецтва).
3. Узагальнення досвіду роботи дитячого колективу, зокрема на сторінках преси.
Що стосується створення дитячого колективу, в широкому розумінні цього слова, то це є, на мою думку, основним завданням керівника гуртка. В умовах сучасного суспільства об'єднати дітей лише копіткою, трудоємною, складною працею по виготовленню панно, яка вимагає великої зосередженості, уваги – дуже важко. Але якщо дітям цікаво разом спілкуватися, цікаво разом відпочивати, зустрічати свята, якщо у них є багато спільних тем для обговорення – це гарантує 90% успішної роботи гуртка і лише 10% завдяки майстерності їхніх рук. Тому щоденне спілкування на теми моралі, проблеми «батьки - діти», духовності, новин музики та кіно, обговорення незвичайних природних явищ та катаклізмів нашої планети, цікаві історичні факти (цей перелік можна було б продовжувати ще дуже довго) стало на заняттях гуртка вже традиційним, є невід'ємною частиною його існування. Особливим святом для дітей є відвідування Свято – Миколаївського Галицького монастиря, який є для них не лише незвичайною цікавою культовою спорудою, але і справжнім осередком духовності.
Всі свої дитячі радості і недитячі проблеми несуть гуртківці у свій колектив, де знаходять розуміння, підтримку, допомогу і справжню дружбу, яку не може їм дати комп'ютер чи телевізор, гральний автомат, а тим паче вулиця.
Мабуть саме тому дитяче творче об’єднання «Колосок» плідно працює і його роботи знаходять належну оцінку у найрізноманітніших конкурсах, оглядах, фестивалях. Більше 60 нагород за перемогу у різноманітних дитячих творчих конкурсах, фестивалях та виставках на районному, обласному та Всеукраїнському рінях впродовж 5 років існування творчого об’єднання «Колосок» говорять самі за себе.
Тематика панно, яку використовують гуртківці початкового, основного та вищого рівня навчання надзвичайно різноманітна:
- рослинні композиції;
- улюблені казкові герої;
- зооморфні композиції;
- Новорічні та Різдвяні панно;
- Пасхальні композиції;
- Роботи циклу «Космічні фантазії» і т. д
Перелік можна було б продовжувати, та незалежно від тематики кожна робота є неповторною і по своєму унікальною.
Про гуртківців та їхню працю неодноразово писала місцева преса, що також свідчить про визнання дитячих досягнень. Ну а для вихованців гуртка кожне слово вдячності є додатковим стимулом для їхнього творчого натхнення та ще вищого польоту фантазії.
Дитяче творче об’єднання працює за моєю власною авторською програмою, в якій визначено мету і завдання роботи гуртка, наведено тематичний план роботи, визначена методика виконання робіт для дітей різноманітних рівнів навчання, охоплені ті всі питання, які дають можливість всім бажаючим долучитися до прекрасного і неповторного процесу творення унікальних виробів із чудового природного матеріалу – соломки.
Немає коментарів:
Дописати коментар